تور دریاچه ارواح

تور دریاچه ارواح از کرج

دریاچه ارواح تالابی بکر و مرموز

کرج گشت با ۲۵ سال سابقه ، دارای ایزوی مشتری مداری همراه سفرهای شماست

تور دریاچه ارواح از کرج

تور دریاچه ارواح از کرج

تور یک روزه ، تاریخ حرکت ۲۲ شهریور ماه

حرکت از تهران ۴:۳۰ صبح                                                حرکت از کرج ۵:۱۵ صبح

اتوبوس VIP 44 نفره
هزینه سفر : ۱۱۵/۰۰۰ تومان

تلفن تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر

۰۹۰۲۳۳۰۸۰۰۷

۰۹۰۲۳۳۱۸۰۰۷

۰۲۶۳۳۳۰۸۰۰۰-۷

داخلی ۱۰۲ و ۱۰۳

دریاچه ارواح

دریاچه ممرز یا دریاچه ارواح در نزدیکی روستای چلندر از توابع نوشهر نمونه فوق العاده ای از طبیعت وحشی و زیبای مازندران را به نمایش می گذارد. دریاچه ارواح با حدود ۷۰۰ متر طول و ۳۰۰ متر عرض در دل حیات وحش و جنگل های بکر منطقه ملاکلا قرار دارد که به همین دلیل به دریاچه ملاکلا هم شناخته می شود. درختان خشکی که با آرایش طبیعی و منحصر به فرد خود از دریاچه ارواح سر در آورنده اند، جلوه شگفت انگیز و اسرارامیزی به آن بخشیده است. به دلیل بکر بودن منطقه و امکان مواجهه با حیوانات وحشی بازدید از آن با هماهنگی با محیط بانی و معمولا به صورت گروهی امکان پذیر است. در جاده نور به نوشهر، کیلومتر ۱۲ جاده ساحلی سیسنگان به نوشهر وارد جاده فرعی خاکی و کوهستانی می شوید که حدود ۲ ساعت تا دریاچه ارواحفاصله دارد. بعد از دیدن تابلو پروژه بند ممرز وارد جاده خاکی باریکی می شوید که تنها با ماشین های کمک دار می توانید تا دم دریاچه بروید و در غیر این صورت مقداری از مسیر را باید پیاده طی کنید.

 

چرا دریاچه ارواح خاص است؟

برای رسیدن به دریاچه ارواح باید از دل جنگلی زیبا عبور کنید. درختان سر به فلک کشیده با شاخه‌هایی که گاهی هم‌دیگر را در آغوش کشیدند. در قسمتی از جنگل دریاچه‌ای وجود دارد که دور تا دور آن را درختان احاطه کرده‌اند و در قسمت‌هایی از آن، شاخه‌ و تنه‌های خشک درختان سر از آب بیرون آورده‌اند و منظره‌ای جادویی را خلق کرده‌اند.

 

در دریاچه ارواح چه می‌بینیم؟

همانطور که گفتیم این دریاچه به دو نام ارواح و ممرز خوانده می‌شود و نام ممرز را از درختان اطراف خود به عاریه گرفته است. ممرز نام درختی پهن‌برگ است که در این جنگل به فراوانی وجود دارد و در کنار راش، آنجیلی، بلوط، توسکا، زبان گنجشک و سرخدار زندگی می‌کنند. این درخت در فصل‌های بهار و تابستان با سرسبزی خود روح‌تان را تازه می‌کنند و در فصل پاییز با زرد، نارنجی و قرمزی دلربا شور و هیجانی وصف‌نشدنی را پیشکشتان می‌کنند. در گوشه‌ای از این جنگل باشکوه، دریاچه ارواح را خواهید دید. آب و هوای این منطقه در بیشتر مواقع مه آلود است. ترکیب مه و شاخه‌ و تنه‌های سر از آب بیرون آورده در میان سکوت جنگل لقب دریاچه ارواح را به آن بخشیده است. سکوت وهم‌آلود این دریاچه با نغمه پرنده‌های خوش‌صدا می‌شکند و حس ترس و اضطراب جایش را به آرامش می‌دهد. آرامش در کنار این دریاچه به اندازه‌ای است که حتی دقیقه‌ای هم نمی‌توان آن را از دست داد.

 

چه زمانی به دریاچه ارواح برویم؟

مسیر این دریاچه در فصل بهار، تابستان، اوایل پاییز و اواخر زمستان قابل تردد است. زیبایی آن نیز متناسب با فصل خودش دلربایی می‌کند. در فصل بهار و تابستان تلالو رنگ سبز در سرتاسر این دریاچه می‌درخشد. در فصل پاییز، فرش قرمز برای‌تان پهن می‌کند و در فصل‌های بی‌برگی نیز هم‌چنان زیبایی خود را دارد.

 

در سفر به دریاچه ارواح چه چیزهایی با خود ببریم؟

به دلیل اینکه قسمتی از مسیر را از درون جنگل خواهید رفت حتما کفش مناسب پیاده‌روی به پا کنید. به دلیل ارتفاع این منطقه آب و هوایش بیشتر مواقع مه آلود یا بارانی است. حتما با خود پانچو یا بارانی همراه داشته باشید و اگر از گلی شدن کفش‌ها بدتان می‌آید یک جفت کفش اضافه با خود بردارید و لباس‌هایی بپوشید که نگران کثیف شدن آن‌ها نباشید. همراه داشتن پاوربانک نیز می‌تواند تضمینی برای روشن ماندن گوشی‌تان پس از عکس گرفتن‌های فراوان باشد. مناظر زیبا و سوژه‌های عکاسی در دریاچه ارواح تمامی ندارد. همراه داشتن لیوان و ظروف شخصی نیز باعث می‌شود تا از ظروف یکبار مصرف استفاده نکنیم و علاوه بر توجیح اقتصادی آن زباله کمتری نیز تولید می‌کنیم.

اگر با ماشین آفرودی به این منطقه سفر کردید خاطراتان باشد که هیچ وقت با آن تا نزدیکی دریاچه نروید. موجودات زیادی مانند قورباغه‌ها در کنار این دریاچه در حال زندگی‌‌اند که اصلا دلشان نمی‌خواهد خانه ابدی‌شان میان چرخ‌های ماشین شما باشد. مانند همیشه نیز حتما چند کیسه زباله گوشه کیف‌مان داریم تا زباله‌ها را با خودمان به شهر برگردانیم و می‌دانیم که هیچ‌کس بعد از ما قرار نیست برای تمیز کردن آن‌جا بیاید