گواهینامه بین المللی

تاریخچه مختصری از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی:

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، با نزدیک به یک قرن تجربه در زمینه برگزاری انواع مسابقات اتومبیلرانی ، رالی و برپایی نمایشگاه، کمپینگ، صدور اسناد بین المللی رانندگی و خودرو، امداد خودرو ، خدمات مسافرتی و گردشگری و خدمات رسانه ای و… در زمره زبده ترین نهادهای بین المللی می باشد. فعالیت های اتومبیلرانی کشور ایران از ۱۱ اکتبر ۱۹۰۹ آغاز گردید و ایران در ۲۴ آوریل ۱۹۲۶ با امضاء اصلاحیه قرارداد بین المللی پاریس و تصویب آن در ۳۰ ژوئن ۱۹۲۶ به عضویت  FIA درآمد. کانون نیز پس از مصوبه مجلس شورای ملی در سوم دیماه ۱۳۱۳ (۲۴ دسامبر ۱۹۳۴)، در سال ۱۳۱۴ تاسیس شد و با گذراندن مراحل رسمی و ثبتی در سال ۱۳۱۷ با شماره ثبت ۴ به فعالیت خود ادامه داد. پس از آن، عضویت ایران در FIA ، به نام کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ثبت گردید.

با تصویب لایحه قانونی در شورای عالی انقلاب در تاریخ ۰۳/۰۹/۱۳۵۸ کانون جهانگردی و اتومبیل کلوپ شاهنشاهی، به کانون جهانگردی و اتومبیل کلوپ جمهوری اسلامی ایران تغییر نام داد و در حال حاضر با نام کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران مشغول به فعالیت می باشد.

 

صدور گواهینامه رانندگی بین‌المللی:

به موجب این گواهی‌نامه‌های بین‌المللی که مدت اعتبار آنها یک و سه سال می‌باشد، می‌توان در کشورهای پذیرنده گواهینامه‌های رانندگی بین‌المللی، به صورت موقت به رانندگی پرداخت. بدیهی است دارنده این مدرک بین‌المللی نمی‌تواند قوانین و مقررات مربوط به شرایط اقامت و یا پرداختن به شغل و یا حرفه‌ای که در کشورهای مسیر حرکت او جاری و قابل اجرا می‌باشد را نادیده انگاشته و یا نقض نماید.

این گواهی‌نامه علاوه بر زبان فارسی به ۷ زبان بین‌المللی (‌انگلیسی- فرانسوی- روسی – عربی-‌ آلمانی- اسپانیائی- چینی)‌ نیز ترجمه شده است. گواهینامه‌های رانندگی بین‌المللی قابل تمدید نبوده و پس از انقضاء باید نسبت به درخواست گواهینامه جدید اقدام شود.

مدارک لازم جهت صدور گواهینامه بین المللی:

۱-اصل گواهینامه معتبر ایرانی

۲-اصل یا تصویر گذرنامه

۳-یک قطعه عکس

۴- پر کردن فرم های مورد نیاز

(دانلود فرم های مورد نیاز)

 

 

 

 

لیست قیمت خدمات صدور اسناد و مدارک بین المللی رانندگی و خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

قیمت های جدید خدمات از تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ درتمامی نمایندگی های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در سراسر کشور، اجرایی شده است.

* به اطلاع می‌رساند که به منظور تکریم ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی و ارائه تسهیلات گردشگری به متقاضیان اسناد ترانزیت بین‌المللی، هزینه‌های مربوط به عضویت در نهادهای بین‌المللی گردشگری و اتومبیلرانی راساً توسط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران تقبل شده و وجه آن به همراه اسناد ترانزیت از متقاضیان دریافت نمی‌شود.

تلفن تماس : ۰۹۲۱۴۳۴۷۳۱۳ – ۰۲۶۳۳۳۰۸۰۰۰ داخلی ۷