تور آبشار خور

تور آبشار خور از کرج

کرج گشت با ۲۵ سال سابقه ، دارای ایزوی مشتری مداری همراه سفرهای شماست

تور آبشار خور از کرج

توریک روزه آبشار خور از کرج

تور یک روزه ، تاریخ حرکت ۴ مرداد ماه

حرکت از تهران ۴:۳۰ صبح                                                             حرکت از کرج ۵:۱۵ صبح

اتوبوس VIP 44 نفره
هزینه سفر : ۱۱۵/۰۰۰ تومان

تور یک روزه آبشار خور

آبشار خور با ارتفاع ۵۰ متر در شمال کرج و ابتدای جاده چالوس واقع است. باغات روستای خور، پیست اسکی و آبشار جاذبه های این منطقه از استان البرز هستند. این منطقه نیز همانند سایر حاشیه های جاده چالوس باغات بسیار دارد که شکفتن غنچه ها و گل ها در فصل بهار برزیبایی منطقه می افزاید.

آبشار خور در استان البرز و نزدیکی سد امیرکبیر یا سد کرج واقع شده است. پیست اسکی خور نیز در کنار این روستا زمستان ها پذیرای اسکی بازها و به خصوص تیوب سوارهاست!

واژه خور مخفف خورشید است، روستای خور با داشتن ارتفاع ۲۴۰۰ متری در دامنه غربی قله گندم چال واقع شده که دارای ۳۴۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا در شمال غرب تهران بوده و یکی از مناطق مرتفع البرز مرکزی می باشد. این منطقه دارای طبیعت منحصر به فردی است که در تابستان هوای آن خنک و عاری از رطوبت است و مناطق دیدنی همچون قله ها و دره های سرسبز و پیچ در پیچ و باغهای زیبا زینت بخش آن هستند. آبشار خور از مناطق گردشگری این منطقه است. آب آبشار خور از طریق نهر کوچکی که از سمت قله پهنه حصار می آید و هم چنین لوله آبی که از چشمه ای دیگر به بالادست آبشار منتقل شده است تامین می شود.

به دلیل جلوگیری از هدر رفت آب چشمه مسیر نهر آب از نزدیکی آبشار تا روستای خور به وسیله کانال کوچکی هدایت میشود که در میان مسیر دریچه هایی برای تغییر مسیر آب به سمت باغات تعبیه شده است.
آبشار خور یک آبشار دوطبقه است که در مجموع حدود ۵۰ متر ارتفاع دارد و محل ریزش آب بصورت صخره ای و کاملا عمود بر زمین است. در کنار آبشار، اشکفت های طبیعی وسیعی شکل گرفته که محل مناسبی برای دقایقی آرامیدن و شنیدن موسیقی آب می باشد.
در فصول سرد سال به دلیل برودت هوا آب آبشار یخ میزند و منظره زیبایی را ایجاد میکند اما در عوض به دلیل ارتفاع برف، رسیدن به آبشار نیز سخت تر میشود.

 

تلفن تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر

۰۹۰۲۳۳۰۸۰۰۷

۰۹۰۲۳۳۱۸۰۰۷

۰۲۶۳۳۳۰۸۰۰۰-۷

داخلی ۱۰۲ و ۱۰۳