تور روستای گردشگری ولیان

تور ولیان از کرج

کرج گشت با ۲۵ سال سابقه ، دارای ایزوی مشتری مداری همراه سفرهای شماست

تور ولیان کرج

تور ولیان از کرج

تور یک روزه ، تاریخ حرکت ۱۱ مرداد ماه

حرکت از تهران ۴:۳۰ صبح                                                              حرکت از کرج ۵:۱۵ صبح

اتوبوس VIP 44 نفره
هزینه سفر : ۱۱۵/۰۰۰ تومان

تلفن تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر

۰۹۰۲۳۳۰۸۰۰۷

۰۹۰۲۳۳۱۸۰۰۷

۰۲۶۳۳۳۰۸۰۰۰-۷

داخلی ۱۰۲ و ۱۰۳

روستای گردشگری ولیان

ولیان یکی از روستای شهرستان ساوجبلاغ است که در۱۵ کیلومتری شمال شهرک کوهسار قرار گرفته است. این روستا یکی از روستاهای هدف گردشگری استان است که در بهار وتابستان ازگردشگران زیادی میزبانی می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه البرز، ولیان در دامنه کوه استقرار یافته و بافت مسکونی متراکمی دارد. اکثر ساکنان این روستا باغدار و دامدار هستند و با فروش محصولات خود روزگار می‌گذرانند.

ارتفاع روستای ولیان از سطح دریا ۱۸۳۰ متر است. این روستا به‌دلیل قرارگیری در دامنه البرز شرایط کوهستانی خاصی دارد. روستا ولیان در بهار و تابستان معتدل و در پاییز و زمستان سرد است. از انواع پوشش‌های گیاهی این منطقه می‌توان به درختان گردو، بادام، گیلاس، آلبالو و توت سفید اشاره کرد. همچنین گندم، جو، یونجه، گون، آویشن، خاکشیر، ریواس و کنگر از دیگر گیاهان موجود در این منطقه هستند. روباه، خرس، کفتار، گرگ، شغال و خرگوش هم از گونه‌های جانوری این منطقه هستند. بنابراین امکان دارد حین گشت‌وگذار در طبیعت این روستا با جانوران مختلفی مواجه شوید.

ییلاق این روستا باعث رونق گردشگری در ولیان شده است. از جاذبه‌های گردشگری روستای ولیان می‌توان به کوه‌های زیبا و سر به فلک کشیده اطراف روستا اشاره کرد. علاوه‌براین رودخانه ولیان که از کوه‌های بالادست به میان روستا آمده جلوه خاصی به این روستا بخشیده است. باغ‌های انبوه توت، گردو، گیلاس و آلبالو هم به زیبایی بیشتر روستا کمک کرده است. همچنین چشمه‌های آب سرد اطراف روستا با گیاهان خودرو چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. چشمه وال بین، چشمه زر و درویش چشمه هم از جمله معروف‌ترین چشمه‌های این روستا هستند. از دیگر جاذبه‌های روستای ولیان می‌توان به درخت چنار ۱۰۰۰ ساله حیاط مسجد جامع ولیان اشاره کرد.